ژل رویال چیک Royal Chick

ژل مغذی رویال چیک ویژه تغذیه اولیه جوجه

در جوجه‌کشی‌های تجاری تعداد قابل توجهی از جوجه‌ها قبل از روز بیستم جوجه‌کشی تفریخ شده و تا پایان روز بیست و یکم در معرض دمایی حدود 37 درجه سانتی‌گراد و رطوبت نسبی حدود 75 درصد قرار می‌گیرند. همچنین فاصله زمانی بین تفریخ تا استقرار جوجه‌ها در سالن پرورش و دسترسی آن‌ها به آب و خوراک، به‌دلیل عملیات تعیین جنسیت، سورتینگ، انتظار و حمل و نقل گاهی ممکن است تا 72 ساعت به طول بیانجامد. تأخیر در دسترسی به آب و خوراک، موجب اتلاف آب بدن جوجه‌ها (دهیدراتاسیون)، افزایش احتمال بروز عفونت کیسه زرده، افزایش مرگ و میر اولیه، کاهش یکنواختی گله، افت عملکرد، تضعیف کارایی سیستم ایمنی و … خواهد شد. از طرفی، مطالعات اخیر نشان داده است که به ازای هر روز تأخیر در تغذیه، رسیدن به وزن نهایی هدف یک روز به تعویق می‌افتد. دسترسی زودهنگام به آب و مواد مغذی با زیست‌فراهمی بالا طی ساعات اولیه پس از تفریخ، به عنوان راهکاری مؤثر برای مقابله با مشکلات فوق پیشنهاد می‌گردد. تیم تحقیق و توسعه شرکت تهران طیور سبز با علم به مشکلات مذکور و پس از مرور طیف گسترده‌ای از منابع علمی مرتبط، انجام آزمایشات متعدد و مشاوره از اساتید امر اقدام به تولید ژل مغذی رویال چیک ویژه تغذیه اولیه جوجه نموده است.

اجزای تشکیل دهنده عوامل ایجادکننده ژل:

این مواد از ظرفیت بالایی برای جذب آب برخوردار بوده و با حفظ رطوبت محصول نهایی، آب مورد نیاز جوجه‌های تازه تفریخ شده را تأمین و از دهیدراته شدن جوجه‌ها جلوگیری می‌کند.

پروبیوتیک:

در جوجه‌کشی‌های تجاری، جمعیت میکروبی روده‌ی جوجه‌های تازه تفریخ شده به شدت تحت تاثیر میکروارگانیسم‌های موجود در محیط هچری قرار می‌گیرد. تجویز پروبیوتیک‌ها طی ساعات اولیه پس از تفریخ، از استقرار باکتری‌های بیماری‌زا و فرصت‌طلب در روده جلوگیری خواهد کرد. پروبیوتیک‌های مورد استفاده در رویال چیک عبارتند از پدیوکوکوس اسیدی‌لاکتیسی، انتروکوکوس فاسیوم، باسیلوس سابتیلیس، بیفیدوباکتریوم بیفیدوم و همچنین 4 سویه لاکتوباسیلوس همراه با مخمر ساکارومایسس سرویزیه.

پری‌بیوتیک‌ها:

پری‌بیوتیک‌ها باعث رشد باکتری‌های مفید و مانع از استقرار و تکثیر باکتری‌های بیماری‌زا نظیر سالمونلا شده و از این طریق موجب توسعه پرزهای روده، افزایش سطح جذب مواد غذایی جیره، افزایش فعالیت‌آنزیم‌های دستگاه گوارش، تقویت سیستم ایمنی و بهبود پاسخ به واکسیناسیون می‌شوند.

منابع انرژی، پروتئین و اسیدهای آمینه ضروری:

ورود مواد مغذی برون‌زادی با قابلیت هضم و جذب بالا به روده بلافاصله پس از تفریخ، دوره گذار از تغذیه زرده‌ای به تغذیه دهانی را کوتاه‌تر و سازگاری دستگاه گوارش پرنده با منابع خوراکی گیاهی (ذرت، سویا و …) را تسریع می‌کند.

ویتامین، مواد معدنی، الکترولیت‌ها و …:

آغاز تنفس ریوی، تلاش برای خروج از تخم و شرایط حاکم بر دستگاه هچر، جوجه‌ را متحمل تنش‌فیزیولوژیک و مستعد ابتلا به عفونت‌ها و بیماری‌های متعدد می‌کنند. دسترسی به ویتامین‌‌ها، مواد معدنی کم‌نیاز و الکترولیت‌ها از ساعات ابتدایی پس از تفریخ، تنش‌های وارده به پرنده و عوارض احتمالی ناشی از آن‌ها را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

آنتی‌اکسیدان‌ها:

طی سه روز پایانی دوره جوجه‌کشی، افزایش غلظت اسیدهای چرب غیر اشباع با بیش از یک پیوند دوگانه در بدن، کاهش میزان ویتامین C در بافت‌ها (به ویژه بافت مغز و عضلات اسکلتی) و همچنین روی آوردن پرنده از تنفس کوریوالانتوئیکی به تنفس ریوی، جوجه را در معرض تنش اکسیداتیو قرار می‌دهد. آنتی اکسیدان‌ها مهم‌ترین مؤلفه‌های مقابله با استرس اکسیداتیو می‌باشند. مولتی آنزیم فیتازدار با توجه به فعالیت پایین آنزیم‌های گوارشی در جوجه‌های تازه تفریخ شده، استفاده از آنزیم‌های برون‌زادی در جیره در روزهای نخست پرورش دارای اهمیت است. در صورت مصرف ژل رویال چیک همراه با خوراک پری‌استارتر طی 48 ساعت آغازین دوره پرورش، آنزیم‌های موجود در این محصول با بهبود هضم و جذب مواد مغذی جیره، موجب بهبود عملکرد رشد و یکنواختی گله خواهد شد.

مزایای رویال چیک:

1-جلوگیری از دهیدراته شدن و حفظ وزن اولیه

2-تسریع جذب کیسه زرده و جلوگیری از بروز عفونت آن

3-بهبود کیفیت جوجه در زمان رسیدن به سالن پرورش

4-کاهش تلفات، افزایش وزن هفته اول و وزن پایان دوره

5-حاوی تمامی ریزمغذی‌های لازم برای جوجه یک روزه

6-عدم نیاز به الکترولیت‌ها و ویتامین‌ها در روزهای نخست پرورش

7-تسریع تکامل و توسعه دستگاه گوارش

8-ارتقاء سلامت دستگاه گوارش و کاهش مشکلات گوارشی

9-تقویت سیستم ایمنی و جذب بهینه پادتن‌‎های مادری

10-کاهش مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها در طول دوره پرورش

11-افزایش تعداد و حجم سلول‌های ماهیچه‌ای سینه

12-قابلیت بالای حفظ آب و خیس نشدن جوجه و کارتن حمل

13-دارای جذابیت ظاهری بالا جهت جلب توجه جوجه

14-عدم نیاز به تجهیزات خاص

15-عاری از آلودگیNotice: Use of undefined constant titr_comment - assumed 'titr_comment' in /home/oyurir/domains/tehrantoyur.ir/public_html/wp/wp-content/themes/tehran_toyur/single-ourproduct.php on line 98