سرمایه گذاری 13.5 میلیون یورویی دولت بریتانیا  در طرح هوش مصنوعی نظارت بر روده طیور

تحقیق در مورد دستاورد جدیدی برای تشخیص عفونت و مقاومت ضد میکروبی و حمایت از درمان های جدید در پرورش دقیق جوجه های گوشتی، بخشی از سرمایه گذاری 11.5 میلیون پوندی (13.4 میلیون یورو) دولت بریتانیا را دریافت می کند.

این طرح تحقیقاتی جدید به رهبری دکتر تانیا دوتورینی، دانشیار بیوانفورماتیک در دانشگاه ناتینگهام، شامل نظارت بر میکروبیوم روده از طریق هوش مصنوعی و آنالیز جامع سیستم های زیستی (اومیکس) است.

موضوعات تحقیقاتی دوتورینی شامل توسعه انفورماتیک جدید، یادگیری ماشینی و راه‌حل‌های هوشمند مصنوعی برای درک و تشخیص بیماری‌های عفونی در حیوانات و انسان‌ها و مطالعه گسترش و انتشار مقاومت ضد میکروبی است. تحقیقات او اغلب شامل ادغام رشته‌ها و دانش مختلف برای توسعه مدل‌های پیش‌بینی و حل وظایف داده‌کاوی در سناریوهایی است که شامل تجزیه و تحلیل داده‌هایی با مقیاس بزرگ از فناوری‌های (ژنومیک، رونویسی، پروتئومیکس) است.

پروفایل های مقاومت چند دارویی

محققان دریافتند سویه‌های غیر بیماری‌زا و بیماری‌زا ایکولی (یکی از گونه های میکروبی که در دستگاه گوارش پستانداران زندگی میکند) با هم‌آمیختگی فیلوژنتیک و شیوع بالای پروفایل‌های مقاومت چندگانه به دارو، در میان دام، انسان و محیط ‌زیست بسیار مرتبط هستند.

این بودجه، که در ارتباط با دانشگاه، صنعت و سیاست گذاران توسعه یافته است، به هدف ارائه راه حل های نوآورانه در زمان پرورش اختصاص داده شده است که تاثیر بیماری های بومی خصوصاً در بخش دام را کاهش می دهد و به شدت بر کشاورزی دیجیتال و یادگیری ماشینی تاکید می کند. کریستین میدلمیس، افسر ارشد دامپزشکی بریتانیا، همچنین از تامین مالی مرحله دوم این طرح استقبال کرد و گفت که بریتانیا همچنان متعهد به همکاری با کشاورزان برای غلبه بر بیماری های عفونی حیوانات است. وی افزود: «این بودجه کشاورزان، دامپزشکان و محققان را برای توسعه و آزمایش راهکارهای جدید در رابطه با برخی از جدی‌ترین چالش‌های ما در زمینه سلامت حیوانات در فارم پرورش گرد هم می آورد» و تاثیر بسزایی بر سلامت و پروش دام ها خواهد داشت.

منبع: Poultry World

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *